Alanya Güven Kuyumculuk » Sarraf, Altın, Alyans | Esnaf Vitrinim
Alanya Güven Kuyumculuk

Alanya Güven Kuyumculuk Hakkında

Birçok kişi sarraf ile kuyumcu arasındaki farkı karıştırmaktadır. Sizlere Alanya Güven kuyumcu hakkında detaylı bilgi vermeden önce bu ikili arasındaki farkı anlatmak daha doğru olacaktır. Bilindiği üzere sarraf, eski zamanlarda altının para olarak kullandığı dönemde, madeni paralar ile bunların değiştirilmesi ve saklanması işlemini yapan kişilere denilmektedir. Sarraflar günümüzde aslında kâğıt par
Birçok kişi sarraf ile kuyumcu arasındaki farkı karıştırmaktadır. Sizlere Alanya Güven kuyumcu hakkında detaylı bilgi vermeden önce bu ikili arasındaki farkı anlatmak daha doğru olacaktır. Bilindiği üzere sarraf, eski zamanlarda altının para olarak kullandığı dönemde, madeni paralar ile bunların değiştirilmesi ve saklanması işlemini yapan kişilere denilmektedir. Sarraflar günümüzde aslında kâğıt paralar ile altın alımını ve satımını yapan kişilere denir.

Buna bağlı olarak kuyumculuk da altın olmak üzere değerli ve madeni taşların işlenerek yatırım amacı ile veya da ziynet eşyası olarak kullanılan eserlere denilmektedir. Günümüzde ise bu eserlerin ticari halk arasında kuyumculuk olarak adlandırılmaktadır.

Alanyalıların bu alanda yardımına koşan Alanya Güven kuyumculuk bütün altın alım satım işlemlerinizde yanınızdadır.

İnternetten Kuyumculuk

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde pek çok kişi altın alım hizmetini internet üzerinden yapmaktadır. Aslında bu son derece riskli bir işlemdir. İnternette son zamanlarda dolandırıcılar son derece türemiş durumdadır. Bu sebeple altın alım ve satım işlemlerinizde Alanya’da Güven Kuyumculuk firmasını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Görerek ve dokunarak satın almak her zaman daha sağlıklıdır.

Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle yatırım amacı ile kullanılan altın, günümüzde oldukça revaçtadır. Peki, altın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Altın satın alırken, istemeden de olsa dolandırıcıların eline düşebilirsiniz. Altın satın alırken ilk olarak TSE belgesini kontrol edin. Aldığın altının üzerinde imalatçı firmanın veya da kuyumcunun patent damgasını inceleyiniz.

Altın satın aldıktan sonra fatura isteyin. Mümkünse altı satın aldıktan sonra altında ne kadar işçilik olduğunu öğreniniz. Bu bilgi ile altını satmak istediğinizde altının ne kadar düşeceğini az da olsa tahmin edebilirsiniz. Eğer altını tasarruf amaçlı olmak istiyorsanız işçiliği az olan bilezik veya da Cumhuriyet altını tercih etmelisiniz.

Alanya Güven Kuyumculuk İletişim

Alanya güven kuyumculuk ve kuyumcunun yetkilisi olan Ali Özer ve Şükrü Yenialp ile iletişime geçmek istiyorsanız aşağıda yazan iletişim yollarından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Firma bilindiği üzere Alanya sarraf kuyumcu olarak çalışmakta ve altın alım satım işlemini gerçekleştirmektedir.

Güven Kuyumculuk » 02425128959
 
Anahtar Kelimeler: .

Alanya Güven Kuyumculuk Yorumlar

(1-5 arası puanlayınız)

Alanya Güven Kuyumculuk İletişim

Bizimle her konuda iletişime geçebilirsiniz. Taleplerinizi bize yazın, size en kısa zamanda dönüş yapalım.

Adresimiz

Şekerhane Mahallesi, Sevket Tokus Cad. Alanya

Mail Adresimiz

info@esnafvitrinim.com

Telefon Numaramız

02425128959