En İyi Alanya Dizel , Benzinli Jeneratör Firmaları Burada

En İyi Alanya Dizel , Benzinli Jeneratör Firmaları Burada

En İyi Alanya Dizel Jeneratör, Benzinli Jeneratörler, Doğalgaz Jeneratörleri Satış, Yedek Parça - Servis Firmaların İletişim Bilgileri esnafvitrinim.com'da

Kesildiği zaman değerini çok daha iyi anladığımız elektrik bazı güç kaynakları tarafından yaratılabilir ve bunu sağlayan jeneratörler gazlı ve dizel motor ile devreye girerek çalışmaya başlar.

Kelime anlamı ile zaten yaratmak demek olan “generate” fiilinden gelen jeneratörler gazlı ve dizel motor ile birlikte (tam ifadeyle söylemek gerekirse!) esaslı güç kaynaklarıdır. Adeta hayatın devamını sağlarlar. Bu iddia doğrudur, bir anda hayatınızda elektrik olmadığını düşünün, sözün doğruluğunu hissedebilirsiniz.

Bazen alışveriş merkezlerinde dolaşırken veya bir maç sırasında elektrik kesilir ama kimse telaş etmez, bilinir ki on saniye içinde devreye jeneratör girecektir. Bu kesilmelerin hastane, maden ocağı veya havaalanı gibi bir mekanda yaşandığını düşünün, jeneratörün ne işe yaradığını çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Teknik Anlamda Jeneratörler

Bir jeneratör yakıt sistemi, havalandırma sistemi, soğutma sistemi, yağlama sistemi, alternatör, kontrol sistemi ve dizel motor gibi ayarlanmış sistemlerden oluşur. Konu başlığımız dizel motor olduğu için bu yazıda mazotla ve doğal gazla çalışan jeneratörler ele alınacaktır ama benzin ile çalışanları vardır. Gelişen iş makinaları üretimi portatif (taşınabilir) tip jeneratörler bile yapmıştır. Dizel jeneratörler çalışmaya başlamak için gerekli olan yakıtın mazot olduğu makinelerdir.

Her bir dizel jeneratör üretildiği kapasiteye bağlı olarak farklı güç potansiyelidir. Yaratacağı gücün yanında yüksek verimlilik, düşük yakıt tüketimi ve dünyada kabul edilebilir emisyon standartlarına uygun olup olmadığı gibi hususlara dikkat edilerek seçilir. Çünkü bu enerji kaynağı işe uygun olarak seçilip alınır. Sizin beş birim elektriğe ihtiyacınız varken on birim enerji üreten jeneratör almanız fazla masraftır. Ancak altı birime kadar çıkabilirsiniz.

Doğalgazlı Jeneratörlerin Avantajları


Doğalgaz yakıtlı jeneratör maliyet açısından daha hesaplı bulunuyor. Hem şebeke yedeği hem de kesintisiz güç kaynağı olmasını işyerinde isteyen bir işletmeci veya firma sahibi bu maliyeti mutlaka düşünecektir, çünkü jeneratör aslında bir kere alınacak bir demirbaştır. Daha az maliyetli enerji sağlaması bu çeşit jeneratörlerin en büyük avantajıdır. Aynı zamanda küçük güçlerdeki doğal gazlı jeneratörler apartman veya site gibi yaşam alanlarında bile rahatlıkla kullanılabilir.

Küçük çaplı atölyeler için de bu çeşit jeneratör daha uygundur, böylece üretim sürecek, tezgahlar durmayacaktır. Küçük ve orta boy işletme sahipleri doğalgazlı jeneratörler ne kadar yakar diye sorulduğu zaman uygun yanıtlar almaktadır. Dizel ve benzinli jeneratörlerde ayrıca bir yakıt depolama sorunu vardır. Doğalgazlı jeneratörler ise büyük şehirlerdeki evlerde veya işyerlerinde zaten kurulu olan doğalgaz altyapısına bağlı olarak çalışabilirler.

Hatta gaz olduğu sürece sorun yoktur. Ayrıca bu çeşit jeneratörler diğer muadillerine göre çok daha az ses üretir. Jeneratör dendiği zaman akla gelen konulardan birisi de çıkardığı sestir. Bu yüzden bu çeşit makineler için ses geçirmez kabinler yapılır. Tatil köyü gibi tesislerin jeneratörleri de binalardan en uzak yere konur.

Bir jeneratörün hayati önem taşıdığı yerlerden birisi de deniz araçlarıdır. Suyun üzerinde kapalı bir mekanda gidiyorsunuz ve jeneratörünüz size kesintisiz enerji sağlıyor, içinizden bu jeneratörü öpmek bile gelebilir. Ama teknelerin makine dairelerine “eğer ses yalıtımı yoksa”, jeneratör çalıştığı zaman kolay kolay giremezsiniz. Büyük gemilerde makine dairesi personeli bu yüzden özel kulaklıklar ile çalışır.

Ülkemizde yerli üretim sıfatıyla dünya standartlarında jeneratör üreten firmalar tabii ki vardır, yabancı marka jeneratörler içinde de en çok Caterpillar jeneratörler tanınır. Aynı zamanda firma sahipleri gerektiği olduğu zaman jeneratör de kiralayabilirler. Böylece jeneratör fiyatları daha hesaplı hale gelebilir. 
 
Alanya'da Ffaliyet birçok Jeneratör konusunda Uzman firmalardan https://esnafvitrinim.com/firma/yavuzturk-jenerator-solar-sist-alanya ile görüşebelirsiniz.