En İyi Alanya Sıhhi Tesisat Firmaları, Doğalgaz firmaları burada

En İyi Alanya Sıhhi Tesisat Firmaları, Doğalgaz firmaları burada

Yaşam alanlarında bir aksaklık çıktığı zaman aranan sıhhi tesisatçılar eskilerden beri günlük hayatımızın içindeler. Sıhhi tesisatı ise yaşanılan yerlerdeki sağlık donatımı olarak tarif etmek mümkündür.

Bugün için bu işe, faaliyet alanlarının yakın olmasından dolayı, doğalgaz sistemleri de eklenmiş ve bu işler sıhhi tesisat ve doğalgaz olarak birlikte söylenir olmuştur. Temelde benzese bile birbirlerinden farklı işlerdir. Mutfak banyo, tuvalet gibi suyun kullanıldığı yerlerde temiz ve pis su borularının döşenmesi, aksaklık durumunda yapılacak tamirat ve arada sistemin elde geçirilmesi demek olan bakım hizmetleri sıhhi tesisatçıların işidir.

Sıhhi Tesisat Nasıl Yapılır?

Binaların inşaat aşamasında zamanı gelince sıhhi tesisat sistemi döşenir. Bu iş önceden hazırlanan projelere göre yapılır. Temiz suyun bina girişi ve evin içindeki dolaşımı, pis suyun evin içinde toplanıp mümkün olan en kısa şekilde, dolaştırılmadan tahliyesi bu projelerle belirlenir. Sıhhi tesisat yaşam alanlarında suyun dolaştırılmasıdır ve insan sağlığının korunması ile direk bağlantılıdır.

Sıhhi Tesisat Malzemeleri Nelerdir?

Ülkemizde durmaksızın faaliyet gösteren inşaat sektörü sıhhi tesisatçıların işlerini çoğaltmıştır. Aynı zamanda bu iş yeni üretilen malzemelerle çok daha modern hale gelmiştir. Doğalgaz kullanımının giderek yaygınlaşması da işleri artırmış, sıhhi tesisat ve doğalgaz bugün için gelişmeye açık bir sektör olmuştur. Banyo armatürleri, mutfak armatürleri, lavabo armatürleri ve bunların bataryaları, çamaşır muslukları, bahçe muslukları, fotoselli bataryalar, duş sistemleri, tuvalet muslukları, lavabo ve evyelerde kullanılan sifon gibi malzemeler tesisat ürünleri içindedir. Sıva üstü veya sıva altına malzeme döşenebilir. Duvardan, tezgah üstünden, klasik görünüşlü veya modern tasarıma yatkın armatürler ile temiz su kullanıma hazır olur.

Tıkanıklıkları Açma İşleri

Sadece yapım aşamasında değil, boruların tıkanması gibi sorunlarda da hemen sıhhi tesisat firmalarını ararız. Çatlak tespiti, tespit edilen çatlağı etrafı kırıp dökmeden yerinde onarma, tıkanmış boruların açılması, yağmur oluklarının temizlenmesi şimdi işinde modern teknolojileri kullanan firmalar tarafından yapılıyor. Öyle ki tıkanıklığın nerede olduğu tıkalı boruya uzatılan minik bir kamerayla bulunuyor. Böylece “muhakkak deve boynu tıkanmıştır” gibi tahminlere gerek kalmıyor. İş bitince arkadan büyük bir temizlik işi de çıkmıyor.

Zaten modern bir ürün olan doğal gaz sistemleri ile birlikte sıhhi tesisat ve doğalgaz kullanımı evlerde, işyerlerinde, toplu yaşam alanlarında neredeyse hiç sorun yaratmıyor.

Acil Tesisat Hizmetleri

Herhangi bir sorun anında firmalara hemen ulaşabiliyorsunuz. Kullanıcıya en yakın sıhhi tesisat firmaları internetten hemen bulunuyor.

Doğalgaz kullanırken dikkat edilecek hususlar konusu ise hem can emniyeti hem de mali tasarruf açısından önem taşımaktadır. Kış aylarında artan doğal gaz tüketimi hakkında öncelikle bilinmesi gereken konu bu gazın zehirli olmadığıdır. Fakat havadan hafif olduğu için tesisatta kaçak oluşmuşsa kapalı bir ortamda yukarıda birikir ve oksijeni azaltarak boğulmalara ve patlamalara neden olur. “Eğer doğalgaz kullanılan yerlerde bir sarımsak kokusu duyarsanız mutlaka evin girişindeki doğal gaz vanasını kapatın ve yetkililere haber verin” sözü günlük hayatta kullanıcılar tarafından bilinmesi gereken bir ipucudur.

Alınacak küçük tedbirlerle doğal gaz faturalarında yüzde ona yakın bir tasarruf da sağlayabilirsiniz. Fiyatın oldukça yükseldiği günümüzde böyle tedbirler aile bütçesine sağlanan katkıdır. Örneğin kalorifer peteklerinin önünü mobilyalarla veya ağır perdelerle kapatmayın. Kombileri kış bastırmadan yetkili servislere göstermek de yapılması gereken bakım işleri arasındadır. Kombi bakımı sıhhi tesisat ve doğal gaz hizmetiyle uğraşanların rutin çalışmasıdır.

Eskiden geleneksel usta çırak ilişkisi ile sürüp giden sıhhi tesisatçılık bugün teknoloji bilgisi gerektiren bir iş olmuştur.