En İyi Alanya Oto Lastik Satış ve Tamiri yapan firmalar burada

En İyi Alanya Oto Lastik Satış ve Tamiri yapan firmalar burada

İhtiyaç duyulduğunda telaşla aranılan kişilerden birisi de oto lastik satış ve tamiri üzerine çalışan ustalardır. Diğer zamanlarda pek dikkat çekmeyen bu lastik tamir atölyeleri o an gözümüzde birden önem kazanırlar.

Kış başlangıçlarında kullanılması zorunlu kar lastiği tedariki ve takılması da oto lastik satış ve tamiri hizmetleri içindedir. Bu iş bütün hizmet sektörü meslek gruplarında olduğu gibi, emek yoğun çalışmanın örneğidir.

Yerinde Tamir Hizmeti

Bugün için internet aramalarına başvurduğunuzda karşınıza oto lastik ve tamiri konusunda pek çok firma ismi çıkacaktır. Tamir işlerinde her zaman en yakın olanın tercih edildiği günler geride kaldı. Şimdi bu iş kolunda çalışanlar da yerinde tamir hizmeti vermeye başladılar. Hatta verilen bu hizmet büyük işletmeler tarafından yol yardım ekibi boyutlarında yapılıyor. Böylece en yakın oto lastik tamircisi aramaya kalkmıyoruz.

Hizmet sektörünün alt kategorisi içinde sınıflanan bu iş sadece tamire yönelik atölye olmaktan çıktı. Oto lastik tamiri malzemeleri satışı da işin bir parçası oldu.

Lastik saklama torbası, bijon tabancaları, streç direksiyon kılıfı, araç içi kağıt paspas, araç koltuk koruma kılıfları, takviyeli parça iade torbası, lastik montaj kremi, karışık marka veya ünlü tek marka logolu oto lastik poşetleri gibi çeşitli yan ürünler de satış koleksiyonu içinde yer alıyor. (Endüstriyel gelişim her zaman perakende satış ürünlerini çeşitlendirmiştir.)

Yerinde oto lastik tamiri ile birlikte bu ayrıntılı ürün grubu hizmet sektörünün ülkemizde her alanda çeşitlendiğinin göstergesidir.

Fakat hizmet sektörünün temel kriterleri bu iş kolunda da şüphesiz geçerlidir. Yani istendiği kadar malzeme dolu bir mağazanız olsun, temel fonksiyon olan oto lastik tamiri işinde müşteri memnuniyeti sağlayamıyorsanız, verdiğiniz hizmette kalite ve uygun fiyat yoksa işi yürütemezsiniz. Ünlü lastik markaları artık bu tamir ve servis güvencesini kendi isimleri altında sunuyor.

Ticari Açıdan Oto Lastik Tamiri ve Satışı

Ticaret hayatı içinde yer alıp araç lastik satış ve tamiri işi üzerine çalışmayı düşündüğünüz zaman karşınıza çıkacak sorulardan birisi de sahip olduğunuz sermayeyi lastik stokuna mı yoksa servis ekipmanına mı yatırmalı, hangisi daha karlıdır biçiminde olacaktır. Bu konuda sektör firmaları arasında anketler bile düzenleniyor.

Bu iş ehven sermayeli bir başlangıçla yapılabileceğinden ilgi çekici bir yatırımdır. En büyük güvenceniz ise arabaların çokluğu ve insanlardaki araç alma isteğidir. Otomobillere olan ilgi sürdükçe oto lastik satış ve tamiri işi de ilgi görecektir. Tıpkı yiyecek içecek sektörünün her zaman revaçta olması benzeri bir durumdur bu.

Her zaman için talebi olan bir iş koludur. Otomobil aksesuarları satışı da işe dahil edilebilir. Tamir ekibi de kaliteli iş çıkartıyorsa organize sanayi bölgelerinde en iyi iş yapan dükkanlardan biri olabilirsiniz.

Otomobil satışlarında zaman zaman yaşanan durgunluk iş hacminde dalgalanmalar yaratabilir ama sonuçta insanlardaki otomobil merakı sürdükçe bu işkolu da canlı kalacaktır. Her markaya ait lastik bulundurma, yaz kış lastik çeşitleri, işyerinin işlek bir yerde olması gibi hususlar da işin ticari kurallarıdır.

Oto lastik satış ve tamir atölyeleri genelde şehir çıkışlarında görülür. Kırsal bölgelerde traktör tekerleği satışı da işe dahil edilebilir. Ürünün esası kauçuktur. Kauçuk ağacından elde edilir ama oto lastikleri üretiminde çoğunlukla petrol türevi ürünler kullanılmaktadır. Kauçuğu tam olarak endüstri dünyasına 1940’lı yıllarda sokan kişinin Jonhson Goodyear olduğunu belirtmek lastik dünyası hakkında daha iyi fikir verebilir. Goodyear adı hala piyasanın en bilinen markaları arasındadır.