Alanya'nın önde gelen İş Makineleri Satış ve Kiralama Firmaları

Alanya'nın önde gelen İş Makineleri Satış ve Kiralama Firmaları

Alanya'nın önde gelen İş Makineleri Satış ve Kiralama Firmaları esnafvitrinim.com'da. Firmaların İletişim bilgilerine ulaşmak artık bizimle çok kolay.

Her yer şantiye gibi, kazılar inşaatlar bitmiyor diyerek anlatmaya çalıştığınız durumun yükünü çeken iş makinaları satış ve kiralama yöntemleriyle hizmet vermektedir.

Yollarda tecrübesiz sürücülerin korkarak baktığı kepçeler, büyük kamyonlar iş makinaları satış ve kiralama işlerinde başta gelir. Bu işle uğraşan firmaların araç parklarında ayrıca greyder, mobil vinç, ışık kulesi, damperli kamyon, el silindiri, su tankeri, jeneratör, çeşitli biçim ve boyda kaldırıcılar (lifler), paletli ekskavatör (kepçe), yakıt tankeri, toprak silindiri, lastikli yükleyici, forklift, kırıcılar, kırıcı çene denilen delme makineleri, asfalt düzleyiciler, betonyarlar gibi iş makinaları da olabilir.

İş Makinalarının Ege’deki Efsanesi


Kısaca kepçe olarak geçen iş makineleri hakkında hala bilinen bir örneği hatırlatmak isteriz. Muğla’nın Yatağan ilçesindeki termik santrale yakıt sağlamak için Güney Ege Linyit İşletmesi (GELİ) ne bağlı olarak civardaki tepeleri kazan ve kömür ocakları arayan dev vinç yıllar içinde bu yöredeki doğal yapıyı bile kaza kaza değiştirdi. Sadece bu vinci çalıştıran personel sabahları bir minibüsü dolduruyordu. Büyük damperli bir kamyon onun ancak lastiği boyutundaydı. Her zaman tartışma yaratan Yatağan Termik Santrali’nin herhalde en önemli iş aracıydı.

O muhteşem vinç bir kamu kuruluşunun demirbaşıydı ama siz kendi işiniz gerekiyorsa yukarda sayılan iş makinelerinden ihtiyaç duyulanları kiralama yöntemiyle çalıştırabilirsiniz. Veya bu araçlardan bazıları işletmeler tarafından satın alınır. En bilinen örnek olarak perakende satış mağazaları depolarında mal taşıma ve istif etmede kullanılan küçük forkliftleri gösterebiliriz. Onlarca kutu bu kaldırıcılarla kolayca taşınabilir. Kullanmak için ilgili personel ayrı eğitim alır.

İş makinaları kiralama firmaları özellikle durmaksızın karayolları yapılan, durmaksızın inşaat alanı açılan, durmaksızın betonlaşma yaşanan ülkemizde herhalde iş hacimlerini oldukça artırmışlardır. Bu alandaki kiralamalar iş makinası kiralama sözleşmesi ile yapılır.

Sektörün Bilinen İsmi Aynı Zamanda Bir Moda Markasıdır


Ürün portföyünde üç üzün üzerinde makine bulunduran Caterpillar firması sektörün standart belirleyicisi durumundadır. Kelime anlamı ile tırtıl demek olan ve kısaca Cat olarak tanınan Caterpillar iş makineleri nelerdir sorusuna çok ayrıntılı bir liste yanıt veriyor. Bunlar arasında geçen ve yer altlarında çalışan uzun ayakların güç kapasitelerini anlatırken köpek kemiği kırma kuvveti ile açıklamalar yapılıyor.

u bile tek başına iş makinelerinin gücü hakkında bilgi verebilir. Bu güç aynı zamanda gençlerin giymeyi çok sevdiği Cat markalı botlara da isim kaynağı olmuştur. Özellikle dağcılık gibi zor sporlar için Cat türü botlar mutlak gerekli ekipman içindedir.

Büyük Projelerin Büyük İş Makinaları


Türkiye’nin gündeminde olan büyük inşaat projelerinde kullanılan iş makinalarının da hakkını yememek gerek. Avrasya Tüneli’ni kazan burgulu deliciyi haberlerde bazen görmüştük. Canavar köstebek olarak adlandırılan bu makinanın yapısını ve nasıl çalıştığını bugün sosyal medya videoları içinde görebilirsiniz. Video paylaşım platformları sadece eğlence için değildir. Fakat iş makinaları deyince mutlaka büyük boyutlarda düşünmek zorunlu değil. Damperli bir hafriyat kamyonu da iş makinasıdır ve trafikte sık sık karşılaşırsınız. Hızlı gitmeleri ile çok eleştirilen bu hafriyat kamyonları inşaat şirketlerinin kiralayarak kullandığı araçlar arasındadır.

İş makinaları kavramı içinde çiftçi için traktörünü de sayabiliriz. Bütün ekim dikim işlerini kolaylaştıran aletler sonuçta traktör ile çekilir. Ya da trafikte kaldığınız zaman çağırdığınız çekiciler de birer iş makinesidir. Sekiz arabayı aynı anda yükleyip götürebilen araç taşıyıcılar da aynı listededir.

İş makineleri saygı duyulması gereken işçilerdir aslında. Satın almaktan çok kiralanmaları tercih edilir.  Özellikler Harfiyat Firmaları Kiralama usulu ile çalışmaktadır.