En İyi Alanya Hırdavat, Nalburiye, Alçı,Alçıpan Boya Firmaları

En İyi Alanya Hırdavat, Nalburiye, Alçı,Alçıpan Boya Firmaları

En İyi Alanya Hırdavat, Nalburiye, Alçı, Alçıpan Boya Firmaları esnafvitrinim.com'da. Firmaların İletişim bilgilerine ve Hizmetlerine ulaşmak için Buradayız.

Yapı işlerinde kullanılan her türlü kilit, çivi, menteşe gibi gereçlerin satıldığı yer olarak tarif edilse bile hırdavat nalburiye boya malzemeleri çok kapsamlıdır.

Seramik çeşitleri, su tesisatı malzemeleri, kireç gibi yapı malzemeleri nerede satılır diye sorulduğu zamanda da size o kendisine has kokusu olan hırdavat nalburiye boya dükkanlarını gösterirler.

Nalburun yapı malzemelerini satan kimse olmasından başka bir anlamı daha vardır. Atların nallarını yapan kişiye de nalbur veya nalbant denir. Fakat malzeme dükkanları ve bu işle uğraşan kişileri anlatmada kullanım çok daha yaygındır.

Nalbur Dükkanı Açabilir miyim Sorusu

İnternet aramalarında sık sık görülen sorulardan birisi de yeni bir işyeri açma üzerinedir. Nalburiye dükkanı açmak nasıl oluyor, bu iş karlı mıdır sorusu da bu yeni iş heveslilerinin ilgilendiği konular içindedir. Bu yüzden önce nalburiye nedir sorusunun ayrıntılı olarak yanıtlanması iyi olacaktır.

Bir nalbur dükkanında kilit, çivi, menteşe gibi yapı gereçlerinden başka her türlü inşaat malzemesi, otomotiv malzemeleri, elektrik malzemeleri, el aletleri, ev dekorasyon ürünleri, ev eşyaları, kereste, boya çeşitleri ve boya malzemesi, su tesisatı malzemesi ve elektrikli takımlar ve aksesuarlar satabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle bütün bu araç gereci iyi tanımanız gerekiyor.

Tıpkı deniz malzemeleri satan bir işyerinin büyüklü küçüklü pek çok ürün çeşidini satması gibi nalburiye dükkanlarında da yer alması gereken malzeme çeşidi çok fazladır. Bütün dünyada yaygınlaşmaya başlayan “işinizi kendiniz yapın” anlayışında demonte olarak satılmaya başlanan her türlü mobilya türü eşyayı da monte etmek istediğinizde nasılsa bir nalbura ihtiyacınız olacak. Gereken tornavida bile onlarda bulunuyor. Açmayı düşündüğünüz bu dükkan için toptan nalburiye firmaları ile anlaşıp mal girişini yapabilir, başlangıçta konsinye satışlarla bile çalışabilirsiniz. (Konsinye ticarette sat öde anlamında kullanılır.) Fakat bu mal çeşidini koymak için en az 200 metrekare bir dükkan gerektiğini de unutmayın. Yapı gereçleri fuarı gibi meslekle ilgili aktiviteleri de takip etmek faydalı olacaktır.

Nalburiye İşi ve Büyük Markalar

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz nalburiye çeşitlerinin şimdilerde büyük perakende satış mağaza zincirlerinde de satıldığını fark etmişsinizdir. Hatta yerli ve yabancı sadece bu çeşit ürünleri satan iki büyük isim konuyla ilgili olarak hemen aklınıza gelmiştir. Eğer bir nalbur dükkanı açmayı düşünüyorsanız piyasadaki rekabet ortamının büyük olduğunu da unutmayın. Toptan hırdavat firmaları ile konuşursanız size bu rekabetin ne anlama geldiğini çok daha iyi anlatabilirler. Fakat tek başına, bu mağaza zincirleri dışında çok iyi çalışan, tanınmış hırdavat dükkanları da vardır. Bu yıllar süren bir ticari ilişki birikimidir. (Hırdavat nalburiye ile aynı anlamda kullanılır.)

Boyacılık ve Boya Malzemeleri

Reklamlarda sık sık gördüğünüz gibi, tulum giymiş hanımların evlerinin duvarlarını güle oynaya boyadıkları sahneler üzerinde bir kez daha düşünün. Ne boya yapmak ne de boyacılık mesleği o kadar kolaydır. Şimdi boya dükkânlarında otomatik renk karıştırıcılar var, istediğiniz renk hemen yaratılabiliyor ama bir işte usta olmanın kalitesine hala ulaşılamadı. Boya ustası olmak da farklıdır. Örneğin zemini iyice korumaya alan bir boyacı daha işin başında puanları topladı demektir. Boya malzemeleri konusunu çok iyi tanımak ve neyin nerede kullanılacağını bilmek te şüphesiz usta boyacıların kabiliyetidir.

Ama gene de yazımızın başında belirttiğimiz gibi nalburiye dükkânlarının ayrı bir kokusu ve kendine özgü bir atmosferi vardır. Müşteriler genelde birbirlerini tanır ve orada müşteri olan herkes birbirine yardımcı olmaya ve tecrübelerini paylaşmaya çalışır.