Eniyi Alanya Çiçek,Arajman,Süsleme Firmaları esnafvitrinim.com'da

Eniyi Alanya Çiçek,Arajman,Süsleme Firmaları esnafvitrinim.com'da

Güzel bir ortamda yapılan işlerin arasında herhalde çiçekçilik başta gelir ve çiçek aranjmanları hazırlamak her zaman zevkli bir uğraş olmuştur.
Müşterinizin hoşuna gitmesini, çiçeklerle sleme yapmanın memnuniyet yaratmasını istersiniz. Bir hizmet vermekte ve ticari açıdan karşılığını almaktasınız. Bu yüzden bir çiçekçi olarak hizmet sektörü içindesiniz.

Çiçekçilik ve Ticari Hayat

Rengarenk çiçeklerin bir araya getirilmesinden öte çiçekçilik aynı zamanda küçük esnaf olmaktır. Günümüz ekonomisi içinde küçük esnafların yaşadığı sorunların hepsini çiçek aranjman süsleme işleriyle uğraşanlar yaşamaktadırlar. Satış ve pazarlama dallarını kapsayan ticari faaliyetlere bağlı olarak kişisel hizmet sektörü gruplamasındadırlar.

Bu işi öğreten kurslar da günümüzde meslek eğitimi kapsamında verilmektedir. Çiçekçilik eğitimi veya çiçek tasarımcılığı olarak geçmektedir. Yazımızın başında da belirtildiği gibi çiçeklerin bir araya getirilmesinden öte bir iştir. Bir demet çiçekten çok daha fazlasıdır. Japon kültüründe ikebana olarak geçen çiçek düzenleme sanatı o ülkede kuşaktan kuşağa aktarılan bir gelenektir. (İkebana çiçeklere hayat vermek anlamına gelmektedir.)
Bizde çiçekçiler faaliyet alanlarını çoğaltarak yaşamaya çalışıyorlar.

Örneğ
in düğünlerde gelin arabasını süslemek ya da eğlenceli etkinliklerde salon düzenlemesini yapmak, düğünün mekanını ve davetli masalarını süslemek artık çiçekçilerin işleri arasında sayılıyor. Bu gibi artı faaliyetler ile ticari hayat içinde ayakta kalmaya çalışıyorlar. Öğretmenler günü, anneler günü ya da doğum günlerinde iş hacimlerinin arttığını tahmin edebilirsiniz. Sonuçta bir demet çiçek verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. Bazen mücevherlerden bile daha fazla anlam taşır.

Çiçek Aranjmanı Hazırlamak

Özel çiçek buketleri hazırlamak dilimize aranjman hazırlamak olarak yerleşti. Aranjman hazırlama çiçeklerin bazı süslemelerle daha cazip hale getirilmesi işidir. Çiçeklerin hepsi bir aranjmanda genelde aynı boy olur, renklerin de birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilir. (Ya da kontrast renkler birlikte kullanılabilir ama gene de renk uyumunun sağlanması gerekir.) Bir tüle sarmak, kurdele gibi materyallerle buketi desteklemek, hatta üzerine biraz parfüm sıkmak veya payet serpiştirmek bile aranjman hazırlama işleri arasındadır. Çiçek aranjmanı hazırlarken dikkat edilecek hususlar arasında büyük yapraklı çiçekler ile küçük yapraklı çiçekleri bir arada kullanmamak da vardır.
Yapay Çiçek Sektörü
Şimdilerde yapay çiçeklerle de değişik aranjmanlar hazırlanabiliyor. Fakat kesme çiçek olarak bilinen canlı çiçekler her zaman tercih edilir. Saksıda aranjman da yapılabiliyor. Duyguların ifadesi aranjmanlarla mümkün. Örneğin çiçekçiler arasında artık özür dilerim aranjmanları bile var. Ayrıca hazırlanan buketleri istenilen yer ve zamanda adrese teslim etmek de çiçekçilerin görevleri arasında. Eğer ülkeniz sisteme dahilse, dünyada istediğiniz adrese çiçek yollayabilirsiniz. İnternetten verilen çiçek siparişleri de ülkemizde sık sık kullanılıyor. Yakın arkadaşınıza hediye almıyorsunuz, özel bir doğum günü aranjmanı yaptırıp yolluyorsunuz.

Düğün veya nişan sahibi olarak mekanda çiçek süslemesi yapılmasını da isteyebilirsiniz. Bu durumda özellikle giriş, nikahın veya nişanın yapılacağı sahne veya bulunan sütunlar çiçek zincirleri ile kaplanır. Masalara görüşü engellemeyecek şekilde kısa aranjmanlar yerleştirilir. Köşelerde ise uzun aranjman biçimleri tercih edilecektir. Çiçekçilik işi estetik kavramından ayrılmaz.

Çiçeklerin Anlamlarını Bilmek İşin Parçasıdır

Bu işi yaparken çiçeklerin anlamlarını bilmemek olmaz. Ama artık çiçekçiler gül ve karanfillerden farklı oarak iris, frezya, gerbera, lilyum gibi nispeten yeni çiçeklerle de uğraşıyorlar. Hatta minyatür ağaç sanatı olarak bilinen bonsai bile kullanılan malzemeler arasında. Terrarium olarak geçen kara canlılarına ait akvaryumların düzenlenmesi de çiçekçilik eğitimleri içinde yer alıyor. Bu akvaryumlarda örneğin küçük sürüngenler yaşıyor ve onlara uygun bitkisel ortam düzenleniyor.
Çiçekçilik artık bir buketten fazlası oldu. Bu yüzden siz de vitrindeki yerinizi alabilirsiniz.

Doğanın neşeli renkleri ile rengarenk çiçeklerden yapılan arajmanların bulunduğu ve çiçek satan firmalar ile arajman yapan firmaları esnafrehberim.com sitesinde bulabilirsiniz. Bir tıkla tüm çiçekçi firmalarına göz atabileceğiniz firmalar, birinden farklı çiçekleri ile ziyaretçilerini bekliyor.  Çiçekler bazen gönül alma olarak, bazen süs bitkileri olarak, bazen özel gün ve açılışlarda sahipleri ile buluşarak kişiye değer verdiğinizin anlamıdır.

Çiçeklerin dili olmasa da verdiği heyecan ve duygu ile bazen ayrılıkları buluşturan, bazen sevdiklerini kavuşturan, bazen de içimizdeki sıcak duyguları sevdiklerimize aktarır. Sizde en sevdiğinize küçük bir çiçek alarak özel günlerin de mutluluklarına ortak olabilirsiniz. Çiçeklerin hayatımızda çok büyük anlamları vardır.

Bazen bir arkadaşımız yeni bir ofis açtığı zaman gönderdiğimiz çiçek ile, bazen özel günlerimizde sevdiklerimize çiçek alarak, bazen de özel başlangıçların mutluluğunu yaşamak için unutulmaz bir anı bırakmak için çiçek ile mutlu edebilirsiniz. Çiçek satan firmalardan yüzeler çiçek alarak cıvıl cıvıl arajmanlar ile  zevkinize ve gönderim amacına göre içinde bir not ile sevdiklerinizi sizler de gülümsetebilirsiniz.

Sizde özel günlerde yada içinizden geldiği herhangi bir anda sevdiklerinize çiçek alıp hediye ederek unutulmaz bir an yaşayabilirsiniz. Çiçek ve arajman yapan firmaları sitemiz aracılığı ile ulaşarak bir telefon ile bu sevince ortak olabilirsiniz.