En İyi Alanya Ofis ve Büro Ekipmanları » Esnaf Vitrinim'de

En İyi Alanya Ofis ve Büro Ekipmanları » Esnaf Vitrinim'de

Çalışma hayatının önemli bir parçasını oluşturan ofislerde kullanılacak sarf malzemelerini almak için ofis ve büro ekipmanları satılan ve kırtasiye olarak bilinen mağazalara gidersiniz.

Fakat yazı araç gereci olarak bilinen kırtasiye malzemesi ofis ve büro ekipmanları içinde sadece bir bölümüdür, büro ekipmanı denilenler kullanılacak mobilyaları ve işi büroda yürütecek elektronik araçları da kapsar. Bu yüzden bu gruba giren işyerlerinde çoğunlukla bilgisayar masası, bilgisayar, büro koltukları ve gerekli kırtasiye birlikte satılır.

Masaüstü gereçleri, dosyalama ve arşivleme için gereken malzeme, kalem ve kağıt gibi yazı gereçleri, hatta bazen ambalaj ve paketleme türü kağıtlar da kırtasiye bölümlerinde vardır. Evrak rafları, şimdilerde delgeç denen zımbalar, telleme zımbaları, arşiv türü kollu delgeçler, zımba teli ve hakkını vererek söylemek gerek, çok çeşitli kalem türleri, şeffaf bantlar, maket bıçakları, dosya koymak için havuzluklar, piller, klasör tipi dosyalar, telli dosyalar, föyler ve tabii ki vazgeçilmez A4 boyutundaki fotokopi kağıtları ofis ve büro ekipmanları grubunun kırtasiye kısmı içindedir.

İçecek Malzemeleri ve Ofisler

Ayrıca ofislerin vazgeçilmezi olan poşet çaylar, bitkisel çaylar, şişe suları, hazır kahve çeşitleri, kesme şeker, plastik bardak, su ısıtıcısı, kağıt havlu, sıvı sabun gibi eşyayı da ofis sarf malzemesi içinde saymak gerçekçilik olacaktır. Kırtasiye ve gıda bölümü böylece tamamlanınca sıra ofislerin döşenmesine gelir.

Büro Mobilyalarında Görülen Çeşitlilik

Büro mobilyaları üretiminde ülkemizde seçkin firmalar olduğunu ve dünya standartlarında üretim yapıldığı işin başında belirtmek gerek. Hemen akla gelen masalar, çalışma koltukları, oturma grupları, bekleme grupları gibi kategorilerde satışa sunulan ve büro ekipmanları olarak demirbaşlara dahil olan çeşitler ayrıca estetik görünüşlü tasarımlar olarak ele alınıyor. Bu kategoriler ayrıca kendi aralarında gruplanıyor. Masa denince yönetici masaları, operasyonel masalar, toplantı masaları gibi ürün ayrıntılarına giriliyor. Ama en çok çeşitlenen bölümün tamamlayıcı olarak satışa sunulanlar olduğunu görüyoruz.

Çeşitli boy ve biçimlerde evrak dolapları, sehpa türü küçük masalar, askılıklar, tekerlekli çekmece türü dolaplar, geniş masaları ayıran ve çoklu kullanım sağlayan paneller (çoğu zarif ahşap tasarım) dikkat çekiyor. Artık günümüzde büro veya ofis denince akla çelik dolaplar, tozlu raflar gelmiyor. Bilgisayar sandalyeleri ise zaten olmazsa olmazlar arasında.

Spot Mağaza Satışları

Bu alanda üretim yapan ünlü markaların şık tasarımlarını sunan mağazalar markanın bayisi olarak çalışıyorlar. Ama bu eşyaları biraz daha uygun rakamlı olarak almayı düşünürseniz spot mağaza satışlarına da yönelebilirsiniz. Spot mağazalar çok karıştırılanın aksine ikinci el eşya satan yerler değildir. Onlar yetkili satıcının elindeki ürünü tüketebilmek için piyasa fiyatının altında aynı ürünü sattığı yerlerdir. Spot mağaza satışlarındaki ürün sıfırdır, paketi açılmamıştır ve genelde faturalı satışlar içindedirler. İkinci el eşya piyasasından farklıdır.

Ofis ve büro ekipmanları içinde yer alan mobilyaları bu çeşit spot mağazalardan da temin edebilirsiniz. Ayrıca ofis eşyası iyi olsun, bir kere alınıyor demeye gerek yoktur, spot mağazalarda satılan ürünler garanti kapsamındadır. Zamanı gelince ofis eşyasının yenilenmesi de işin prestijidir.

Eğer bir işyeri kuruyor ve ilgili bir ofis açmayı düşünüyorsanız mağazaları dolaşmaya ya da mobilya firması bayisine uğramaya da gerek kalmadı. İnternet üzerinden alışverişi koltuktan kaleme kadar yapabilirsiniz. Bu sırada ofis malzemesi satan kırtasiye dükkânlarının, ikinci el büro malzemesi satan işyerlerinin, kısaca küçük esnafın durumunu da unutmamak gerek. Fakat günümüzde sürekli büyüyen online satışların karşısında küçük esnafın durumu şüphesiz bu yazıya sığmayacak kadar geniş ve çok önemli bir konudur.