En İyi Alanya Nakliye | Lojistik | Taşımacılık Firmaları Burada

En İyi Alanya Nakliye | Lojistik | Taşımacılık Firmaları Burada

Bir yerden başka bir yere taşıma işlemi sırasında telaşa kapılırsınız. Telaşa Gerek yok Esnafvitrinim.com sitesinde nakliye lojistik taşımacılık yapan firmalar sizi çok iyi anlıyor ve daha önce yaşadığınız olumsuz tecrübelerin hepsini bilmektedirler.  

Ev yada ofis Taşımanın ciddi bir sorun olduğunu biliyoruz. Bunun tek nedeni günümüzde para kazanmanın en kolay kazanmanın bir tanesi yalan söylemektir. Daha önceden taşıma tecrübeniz ve hiçbir firmayı tanımıyorsanız, Google ilk sıralarda çıkan, en uygun evden eve taşımacılık, Nakliye firmaları, Asansörlü taşımacılık, şehirlerarası nakliye, şehirlerarası taşımacılık vb gibi anahtar kelimeler ile karşınız çıkan ilk 5 firmadan teklif alarak işe start veriyorsunuz. Evden eve taşımacılık yaptıracağınız firmanın taşıma esnasında varsa videolarını incelemenizi, varsa yorumları incelemelisiniz, ikna olmadığınız hangi konu olursa olsun, o firma ile çalışmayınız.

Esnafvitrinim.com aracılığı vasıtası ile bulduğunuz firmalar konusunda uzman, tecrübeli ve yılların firmalardır. Eşyalarınız taşınırken, Dolapların sökülmesi, yerine montaj edilmesi, tüm kırılacak ve çizilecek olan ürünlerin hepsi özel koruyucu ambalajlar ile paketlenerek, kırılmadan dökülmeden en iyi şekilde taşınması için doğru firmalar ile tanışmanızı ve iletişime geçmenizi tavsiye deriz.

Taşıma esnasında her ürünü tek tek neden paketliyorlar ? yatay taşıma, düşey taşıma sırasında malzemelerinizin kesinlikle zarar görmemesi içindir. Bundan dolayı sitemizde buluna tüm nakliye firmalarının tamam taşıma işlemi sırasında sarsıntı, çarpma, kayma vb talihsiz durumlarda eşyalarının zarar görmesi sizi memnun etmeyeceğini bilirler, eşyalarının zararsız şekilde taşınması için her malzemeyi en iyi şekilde taşıyarak ve istifleyerek son konuma kadar olaysız bir şekilde yerine montajını yaparak iş teslim ederler.

Hangi şekilde kullanırsanız kullanın nakliye lojistik taşımacılık birbirinin yerine geçebilen kavramlardır ve üçü adeta birbirinden farksız hale gelmiştir. Fakat lojistik diğer iki işe nazaran fazlasıyla kapsamlıdır. İlk anda akla daha çok askeri konuları ve ordulara sürekli destek veren, yiyecek içecek veya silah sağlama gibi geri hizmet veren birimleri akla getirse bile günümüzün iş kavramları içinde lojistik anlam farklılığı yaşamıştır.

ugün için lojistik kelimesi bir malın üretiminden son tüketicisine ulaşıncaya kadar geçen tüm taşımayı, depolamayı, ambalajlamayı, dağıtımı ve ihtiyaç varsa gümrüklemeyi anlatmaktadır.

Lojistik Hizmetlerin En Yaygın Örnekleri

Bugün ihracat ve ithalat gibi yüksek maliyetli iş alanlarında ve büyüklü küçüklü bütün alışverişlerde doğru malın doğru yerde ve zamanda, gerektiği kadar, istenilen kalitede ve tabii ki uygun fiyata sağlanması çok önemlidir. İşte bu iş lojistik konusu içindedir. Büyük limanlarda gördüğünüz devasa konteynır gemileri de, kalabalık alışveriş merkezlerine sürekli mal getirip götüren soğutmalı ürün kamyonları da lojistik hizmetlerini yürütmektedirler.

Lojistiğin en yaygın örneklerinden biri olarak örneğin gazetelerin her gün düzenli olarak dağıtılmasını verebiliriz. Ya da özellikle büyük şehirlerde çok sık trafikte görülen motorlu kuryeler de tabii ki nakliyenin ve bir adım ötesi lojistik hizmetlerinin küçük bir parçasıdır.

Günümüzde çok yaygınlaşan evden telefonla verilen siparişleri size ulaştıran motorlu pizzacılar veya hazır yemek firmaları da iş hacimlerine uygun olarak lojistik bir ağ içinde çalışmaktadırlar. Kargo firmaları da aynı şekilde sınıflayabiliriz.

Hayatın Her Alanında Lojistik Bir Unsur Vardır

Bu basit örnekler bile lojistik kavramının aslında hayatımızın içinde ne kadar çok yer aldığını göstermektedir. “Bir hata olmuş, bugün hammadde kamyonu gelmedi” denilen bir fabrikada kesin bir şeyler ters gidiyor, lojistik hatalar yaşanıyor demektir. Nakliye lojistik taşımacılık kavramları içinde en yoğun kapsamı lojistiğin taşıdığı, diğer ikisinin onun süreçleri arasında yer aldığı anlaşılmaktadır.

Belediyelerin geri dönüşüm kutuları ise lojistik konusunda “geri dönüş lojistiği” olarak ele alınır. Bu sefer tüketimden yeniden üretime doğru giden aksi bir süreç söz konusudur.

Gerekli malın gerektiği kadar ve gereken zamanda nakliyesi ticari hayatta tedarikçiler olarak adlandırılan işletmeler tarafından yapılır. Güvenilir bir tedarikçi üretim zincirinin ayrılmaz bir parçasıdır. İşe bağlı olarak her firmanın tedarikçileri vardır.

Taşımacılık ve Nakliye

Lojistik içinde yer alan taşımacılık ise üretilmiş bir malın veya hizmetin bir yerden bir yere götürülmesidir. Günlük hayatta deniz, kara, hava ve demir yolu ile yapılan taşımacılık geniş hacimli bir iş koludur. En bilinen örneği karayollarında yolcu taşıyan otobüs firmalarıdır. İlgili yönetmeliklere bağlı olarak çalışan bu firmalar her yıl milyonlarca yolcuyu istedikleri yere ulaştırırlar.

Nakliye deyince şehir içi veya şehir dışı evden eve eşya taşıyan firmalar da akla geliyor. Asansörlü taşımacılık gibi yüksek kalitelere ulaşmış bu iş artık hizmet alanında faaliyet gösteren çalışma kolları içindedir. Depolama bile gene hizmet sektörü kapsamında ayrı olarak ele alınmaktadır. İsteğe uygun, güvenlikli ve sigortalı depolama işi yapan firmalar günümüzde yaygınlaşmıştır. Taşımacılık ve nakliye işleri bugün “koyarız, bir kenarda durur işte” veya “bir el atar taşırız” anlayışlarından uzak, profesyonel bir biçim almıştır.

Ayrıca nakliye lojistik taşımacılık hizmetleri günümüzün gelişen teknolojisinden bolca yararlanmaktadır. Araçların takibinin akıllı telefonlardan bile yapılabilmesi bunun en bilinen örneğidir.