Alanya'nın önde gelen Mermer, Fayans, Granit Firmaları burada

Alanya'nın önde gelen Mermer, Fayans, Granit Firmaları burada

Alanya'nın önde gelen Mermer, Fayans, Granit Firmaları esnafvitrinim.com'da. Firmaların Ülkemizin gelişen sektörleri içinde mermer fayans granit hammaddeli üretim yapanlar da vardır.

Hem tasarım hem üretim konusunda mermer fayans granit ağırlıklı çalışan işletmeler dekorasyon konusunun vazgeçilmez seçenekleri içinde yer almaktadırlar. 

Bir seramik firması iseniz kullanım alanlarına, istenilen konseptlere, renklere, ebatlara göre değişen çok çeşitli bir ürün kataloğu yaratmanız gerekiyor. Ülkemizde böylesi üretim yapabilen ve ihraç edebilen markalar var. Hammadde olarak kullanılan doğal taşlar ve özellikle bazı yörelerin mermerleri bütün dünyaca aranır oldu. Hemen akla gelen Afyon mermerleri yelkencilik dünyasının ünlü teknelerinde bile banyo döşemelerinde kullanılıyordu. Aşınmalara karşı dayanıklı, hijyen yaratan, estetik görünüş veren bu malzemeler evlerin her tarafında kullanılabilir. Granit fayans mutfak olması örneğin her kadını mutlu eder. Endüstriyel üretim içinde seramik firmaları güçlü kuruluşlardır.

Ürün Çeşitleri Nelerdir?


Ahşap görünümlü seramik gibi gerçekten zarif bir yer döşemesinin de dahil olduğu ürün çeşitliliği içinde iç mekanlar, dış mekanlar ve işyerleri gibi kullanım alanlarına göre yapılanlar, beton, taş veya dekorlu konsept çeşitleri, çok tercih edilen bej ve gri tonlar, kahverengi tonlar, beyazdan kreme, turuncudan kırmızıya veya pembeden bordoya kadar olan ana ve ara renk tonları ile üretilmiş yer karoları, duvar karoları ve diğer banyo seramik modelleri de vardır. 10X10 cm. ebadından çeşitli ölçülerde büyüyerek 30X60 cm. ölçülerine çıkan büyüklükte ürünlerdir bunlar. Hangi seramik markasını seçerseniz seçin size kataloglar gösterilecektir. Bu kataloglar içinde patchwork serileri ayrı bir görünüş zenginliği sunmaktadır.

Tarihinde geleneksel çini sanatlarını taşıyan ülkemizin seramik üretimi gerçekten kalitesi yüksek ürünler yaratmıştır. (Fayansı çini anlamında kullanmaktayız. İçinde gözenekli kırıklar olan ve birden fazla kez pişirilen seramikler fayanslardır.) Sekizinci yüzyıldan beri bu teknik Arap ülkelerinde bilinmektedir, zaten dünyaya da buradan yayılmıştır. Ortaya döşenenler, kenara döşenenler, köşeye döşenenler şeklinde kendi içinde gruplanır.

Yapı sektörünün gelişmesine paralel bir gelişim gösteren bu üretim hakkında granit fayans fiyatları için de gayet uygun rakamlar söyleyebiliriz. Çünkü üretim yeterli kapasitedir ve arz talebi rahatlıkla karşılar hale gelmiştir.

Ürün çeşitliliği ve seçme işini yaparken banyolar, ev içi zeminler, mutfak tezgah arkası çeşitler, balkon ve teraslar, havuzlar, ticari veya endüstriyel zeminler, dış cepheler gibi bir arama da deneyebilirsiniz.

Taş Ustalığı Günümüze Taşınıyor

İnsanlığın ortaya çıkışı ile başlayan taş ustalığı artık taş sanatı olarak tanımlanıyor. Konumuzun başlığı gereğince taş duvar panolarını ve mermer gibi doğal taşları ele alıp taş işlemesinin en güzel hali olan mozaik sanatını bir kenara bırakalım. (Fakat bu arada özellikle Gaziantep Mozaik Müzesi için mutlaka görülmesi gerek notunu da düşelim.) Taş boyama da bir hobi kapsamında ele alınabilir. O zaman konumuzun bahsettiği taş döşeme hissi veren kaplama modelleri olabilir. Dekorasyon fikirleri içinde bu örneklerin yüzlerce modelini görebilirsiniz.

Mermer ve traverten denilen doğal taşlar ise yıllarca eskimeyen başka bir kullanım malzemesidir. Granit, limestone, mermer, oniks ve traverten olarak çeşitlenen ürün cinsleri bütün zeminlere yakışır cinstendir. Ünlü seramik markaları olduğu kadar mermer üzerine üretim yapan firmaları da internet siteleri üzerinden bulabilirsiniz.


Doğal Taşlar

Söz mermerden ve fayanstan açıldığı zaman akla gelen diğer doğal taşlardan da çok kısa şekilde bahsedebiliriz. Öncelikle söylenmesi gereken doğal taşların doğanın özel örnekleri olarak kabul edilmesi gerektiğidir. Onların şans getirme, hastalıkları iyileştirme gibi fonksiyonları fazla yoktur. Nazar boncuklarını da biz yaparız, kendi sağlığımızı da biz koruyabiliriz.İletişim bilgileri ve Hizmetleri için Tıklayın !