En İyi Alanya Elektronik Teçhizat Firmaları Esnaf Vitrinim'de

En İyi Alanya Elektronik Teçhizat Firmaları Esnaf Vitrinim'de

Hayatımızın merkezi haline gelen cep telefonları akla hemen elektronik ve teçhizat firmaları ile ilgili gelişmeleri getiriyor.

Örneğin ünlü bir telefon markasının yeni modeli çıkmış sözü elektronik ve teçhizat firmaları camiasından gelen ve sürekli heyecan yaratan bir haberdir. Gene elektronik dünyasının bir başka demirbaşı olan bilgisayarların örneğin işletim sistemleri ile haberler bütün dünyayı ilgilendirir, çünkü ülkeler artık bilgisayarlar ile birbirlerine bağlanmıştır.

Bu konuda tarihe geçmiş bir gelişmeden söz etmek isteriz. 1998 tarihinde büyük heyecanla kullanıma sunulan Windows 98 Micosoft’un dünya pazarında bir dev haline gelmesini sağlayan işletim sistemidir. (Bir önceki sürüm olan Windows 95 de bir ticari başarı öyküsüydü ama 98 her şeyi çok daha kolaylaştırıyordu.) O tarihten beri Windows işletim sistemleri sürekli yenilendi, büyük bir satış başarısı yakalayan Microsoft,  PC (personel computer) tipi bilgisayarları her işe soktu. Bugün için malzeme satışı yapan bir elektronik firması olup da herhangi bir Microsoft ürünü pazarlamayan işletme yoktur.

Teçhizat Firması Nedir?

Elektronik grubunda akla hemen gelen cep telefonu ve bilgisayar satışlarından başka merkezi uydu sistemleri (digital uyku sistemleri), alarm sistemleri, kamera ve görüntüleme sistemleri gibi ürünler de isimlerinde elektronik olan firmalar tarafından pazarlanır. Bu durumda teçhizat firmaları nedir sorusu da akla gelmektedir. Bir işin gerçekleşebilmesi için gerekli alet edevat olarak klasik tarifi verilen teçhizat eski dildir, donanım olarak da kullanabilirsiniz.

Donanım malzemesi çoğu zaman sarf malzemesi olarak da geçer, fakat kapsamı daha geniştir. Sarf malzemesi bir işi çeşitlendiren ama kullanınca yok olan ekipmandır. Fakat kullanırken aşınan ama yok olmayan ekipmanlar da vardır ki bu noktada akla hemen makineler gelir.

Bu durumda örneğin makine teçhizatları ve bunları satan firmalardan da bahsedilebilir. İş makineleri, bunlara ait yedek parçalar ve tüm bu malzemenin alım satımı bu çeşit firmaların işleri arasındadır. Mali müşavir onaylı makine ve teçhizat demirbaş listesi gibi kavramlar onların işlerine aittir.

Fakat konuyla ilgili olarak elektronik ve teçhizat firmaları dediğimiz zaman genelde elektronikle ilgili her şeyin satıldığı, bulundurulduğu, tamir edildiği hatta ithalat ve ihracatının yapıldığı firmaları anlamaktayız. Bunlar arasında dünya markalarının Türkiye distribütörleri kapasitesinde çalışan büyük firmalar olduğu gibi, ikinci el cep telefonu ticareti ile tamirini yapmaya çalışan ve artık her yerde görmeye alıştığımız küçük dükkanlar da vardır. Bu çeşit küçük işletmeler ülkemizde küçük esnafların yaşadığı bütün sıkıntıları fazlasıyla çekmektedirler.

TV seyretmesini sevenlerin tanıdığı yayın platformları da birer elektronik firmasıdır. Ve onların ihtiyaç duyduğu elektronik ekipmanı temin edenler ise teçhizat firmalarıdır. Teçhizat firmaları aslında tedarikçi firmalardır.

Teçhizat firmaları depoları, bu depoların kontrolü ve güvenliği gibi konularla işler büyür ama sonuçta zincirleme biçimde birbirine bağlı bir pazarlama sistemi yaratılmış olur.

Elektronik Teçhizatlar ve İlgili Diğer Alanlar

Günümüzde elektronik teçhizat dendiği zaman ordu ve donanma gibi askeri amaçlı kurumlar da en başta hatırlanıyor. Kara, hava ve deniz komutanlıklarının teçhizat ihtiyacı hiç bitmez. Önemli olan bu ihtiyaçların en iyi biçimde milli kaynaklardan karşılanmasıdır. Örneğin Aselsan ordumuzun elektronik teçhizat ihtiyacını karşılamak ve geliştirmek için kurulmuştur.

Elektronik teçhizatın kalitesi ve düzgün kullanımı başta hastaneler olmak üzere bütün sağlık kuruluşlarında, geniş ulaşım ağı şebekelerinde ve bu şebekenin sinyalizasyon sistemlerinde ve banka gibi kurumlarda hayati önem taşır. Bazen bankacılardan duyduğunuz sistem çalışmıyor sözü ile şubenin ne hale geldiğini herkes bir şekilde yaşamıştır.

Alanya elektronik firmaları bu sorununuza çözüm üretmek için varlar. Saatlerce elektronik firması aramak yerine kategorimizden istediğiniz firmayı seçebilirsiniz.